Carl Rogers szavai
Rendkívüli értékeket tulajdonítok annak, amikor megengedhetem magamnak, hogy megértsek másokat. Ez a kinyilatkoztatásszerű megjegyzés bizonyára furcsának tetszik. Meg kell-e engednem magamnak? Úgy vélem, igen. A másoktól hallott megjegyzések zömét inkább értékeljük vagy megítéljük, mintsem megértjük. Amikor valaki egy érzelmet, hozzászólást vagy védekezést fejt ki, szinte azonnal úgy reagálunk, hogy igaz, butaság, képtelenség, érthetetlen, inkorrekt, kellemetlen. Nagyon ritkán engedhetjük meg magunknak, hogy precízen megértsük, mit is jelent a másik számára az a kijelentés.
Missziónk
Minden ember érték.
Carl Rogers nyomdokain haladva úgy gondoljuk, hogy az ember élő, személyes tapasztalatok és elfogadó kapcsolatok mentén érti meg és teljesíti ki önmagát. Küldetésünk ezen elfogadó kapcsolat fontosságának megértetése, tudatosítása, és valódi találkozások nyújtása, az ezzel szembeni akadályok elhárítása. E cél elérése érdekében oktatási- és a közvetlen megtapasztalást elősegítő tevékenységeket (kuta-tást, képzést, egyéb szolgáltatásokat) szervezünk és bonyolítunk le.

Csapatunk

Rátz Judit
nemzetközi koordiátor, menedzser
Suhajda Virág
kutató, fejlesztő
Vastag Zsuzsa
projektmenedzser, kutató
Turóczi Levente
ügyvezető
Csizmazia Katalin
pedagógiai szakértő
Kostyál Katalin
oktatásszervező, személyközpontú mentor
Markovics Éva
oktatásszervező, személyközpontú mentor

Adataink

Rogers Személyközpontú Oktatésért Alapítvány
Cím
1126 Budapest, Beethoven utca 6.
info@rogersalapitvany.hu
Bankszámlaszám